Len keď máme vzory, môžeme mať sny

Autor: Matúš Michálek | 15.1.2015 o 17:36 | (upravené 15.1.2015 o 19:14) Karma článku: 4,71 | Prečítané:  339x

Fanúšikovia videli v ňom stelesnenie ideálov bojových umení.Andyho nároky na jeho štýl boja predstavoval úsilie o dokonalosť bojoval za to, čo je zdanlivo nedosiahnuteľné. Boj bol jeho život - kariéra, umenie a filozofia v jednom. Japonskí fanúšikovia si ho vážili a poznali ho ako vyslanca svojej vlastnej kultúry. Bojoval vždy z celého srdca,naviac vyžaroval neobyčajnú charizmu.

Andy Hug (7. septembra 1964 - 24. august 2000, Japonsko) bol karatista, šampión K-1. Bol prvým nejaponským bojovníkom, ktorý sa prebojoval do finále majstrovstiev sveta v kyokushin karate. Vďaka svojej nezdolnosti a odhodlaniu si v Japonsku vyslúžil prezývku "Modrooký samuraj". V detstve bol kvôli zlým rodinným pomerom v škole terčom šikany. Preto sa v desiatich rokoch začal venovať karate. Rýchlo sa tak vypracoval, že mu bolo švajčiarskou federáciou karate dovolené bojovať na národnom šampionáte. Andy turnaj s prehľadom vyhral. V 19 rokoch prvýkrát bojoval v Japonsku na 3. majstrovstvách sveta v kyokusinkai karate. O 4 roky neskor (1987) sa mu ako prvému cudzincovi podarilo prebojovať až do finále. Veľmi sa zaslúžil o rozvoj kyokushinu v Európe.

Andy bol človekom,ktorý nemusel nič dokazovať slovami.Jeho život niesol v sebe veľké množstvo udalostí,ktoré by iní luď ia sotva uniesli.Cieľavedome sa staval čelom ku všetkým výzvam.Voči svojmu bojovému štýlu bol veľmi náročný,usiloval sa vždy o dokonalosť.Rád bojoval o veci,ktoré na prvý pohľad vypadali nedosiahnuteľné,Bojovať,zápasiť to bol jeho život ! Sám si zvolil cestu a vydal sa po nej.Nenechal si do zvoleného smeru nikým hovoriť- ani mocným,ani múdrym.Dokázal hodiny neúnavne trénovať. Najväčším ideálom bojovníka je boj za spravodlivú a správnu vec.Andy si prial rozširovať bojové umenia v celom svete.Svoje zápasy a súboje vždy považoval za súčasť určitej duševnej realizácie.V jeho životnej dráhe dochádzalo k jedinečnému spojeniu všetkých činností: tréningu,rozhodovaniu,aktívneho jednania,umenia a profesie.Na svojej ceste musel prekonávať mnohé prekážky,aby postupoval vpred.Všetky pravidla,a disciplíny, ktoré si osvojil v priebehu svojho života, slúžili jedinému:prekonávať svoje súčasné hranice,aby na svojej dráhe mohol pokračovať na novej, vyššej úrovni.Andy bol prvým švajčiarom ktorý sa vypracoval na vrchol disciplíny kyokushinkai karate.Ako prvý borec nejaponského pôvodu sa prebojoval do finále majstrovstiev sveta.

V auguste roku 2000 mu lekári v Japonsku našli na ľavej strane krku nádor. Andy trpel leukémiou. Choroba už však bola v pokročilom štádiu a  zomrel v tom istom mesiaci.         

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Málo tu oslavujeme to dobro, čo na Slovensku bolo, je a bude

Možno to zle vidím; možno Slovákom budú tieto slová znieť trochu pateticky alebo prehnane.

KOMENTÁRE

SNS neodíde. Nikto na ňu nečaká

V prípade predčasných volieb by sa SNS nemuselo dostať do vlády.

DOMOV

Danko zatiaľ nepovedal, ako ďalej, krízu budú riešiť v piatok

SMS-kou oznámil, že jeho ministri na rokovanie vlády tak skoro neprídu.


Už ste čítali?